Adana Şakirpaşa Havalimanı

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Çukurova’da bulunan Adana ve çevresindeki Mersin ve Osmaniye gibi yerleşim merkezlerinin de sivil hava ulaşımına açılan kapısıdır.

Şehirin merkezi noktalarına yakın mesafede bulunan havaalanı olan Adana Şakirpaşa Havalimanı adını, kurulduğu semt’ten alır.Ulaşım taksi ve toplu taşım ile sağlanmaktadır.Havaalanında kapalı bir otoparkın mevcut olmaması büyük bir eksiklik kabul edilmektedir. Türkiye’de yolcu taşınması sıralamasında 8. sırada yer almaktadır.
Toplam 2.105.510 m² kurulu alanı bulunan alan, 4540 m² iç hat ve 5825 m² dış hat terminal binasına ve 2750×45 metre boyutunda kompozit kaplamalı sadece tek bir piste ve ICAO (Uluslararası Sivil Havacılık Organizasyonu) sınıflandırmasına göre CAT I (kategori I) niteliklerine sahiptir.

Adana Havalimanı Uçuş Bilgileri için tıklayınız

Adana Havalimanı telefonu:+90 (322) 435 03 80


View larger map

Bir önceki yazımız olan Van Ferit Melen Havaalanı başlıklı konuda Ferit Melen Havaalanı ve Van hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>