Atatürk Havalimanı’nda engelli ve gaziler için yeni kapı

Atatürk Havalimanı’nda engelli ve gazi yolcuların öncelikli olarak terminale geçecekleri yeni bir giriş kapısı bu gün hizmete girdi.

Dış Hatlar Terminali gidiş katı E Girişinde hizmete başlayan engelli ve gazi yolcuların geçiş kapısının açılışında bir açıklama yapan Atatürk Havalimanı’ndan sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı Ahmet Aydın bu vatandaşların yolculuklarının daha hızlı ve kolay gerçekleşmesini sağlayacak yeni düzenleme için şöyle konuştu:

” Atatürk Havalimanı’nda 2002 de 11 milyon yolcumuz vardı. Bu, yüzde 14’lük bir artışla geçen yıl 37 milyon 300 bin’e ulaştı. Büyük bir rakam. Bunun üzerine bu kadar büyüyen havalimanında aynı kalitede hizmetimizi nasıl yükseltiriz. Bunun çalışmasını devamlı olarak yapıyoruz. Hiç bir talep olmadan engelli ve gazilerimize nasıl bir yardım yapabiliriz düşüncesinin sonucunda primeclass, business class yolcuların faydalandığı bu kapılardan engelli ve gazi yolcularımızın da yararlanmasına kara verdik. Bu önemli karardı. Biraz da kendimizi onların yerine koymak istedik. Biz olsaydık ne isterdik. Bundan öncede ayakkabı ve kemer çıkartılmasını kaldırmıştık ve tüm Türkiye’ye de örnek oldu. ilk girişte kemer ve ayakkabı çıkarmaya son vermiştik. Vatandaşın memnuniyeti çok önemli.”

Vali Ahmet Aydın son olarak çalışanlardan engelli ve gazi yolcular için güleryüzlü olmalarını istedi.
hurriyet.com.tr

Bir önceki yazımız olan Borajet Yılın en iyi yurtiçi havayolu seçildi başlıklı konuda borajet ve en iyi yurtiçi havayolu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>