Avusturya

Viyana kentini ve Tuna Nehri’nin bir bölümünü sınırları içerisinde bırakan Avusturya, dünyaca ünlü üzüm bağlarına da sahiptir. Dünyanın ulaşılabilen en geniş (1640m’lik yükselti) buz mağaraları olan Eisriessenwelt Mağaraları, Alpler’in uçsuz bucaksız ovaları, tarihi ve kültürel yerleşim alanları ile bir dağ kenti olan Innsbruck, Alpler’de yer alan ve en keyifli kar kayağı alanlardan biri olan Stubai Vadisi, Neusiedl ve Wolfgang gibi göller, Avusturya’nın turistik cazibe merkezlerine birkaç örnektir.

Tuna Nehri üzerinde uzanan Viyana, ülkenin başkenti olmanın yanı sıra çayırlık alanlar, yeşil renge bürünmüş tepeler ve dağlar arasında kurulu olan etkileyici bir kenttir. Woflgang Amadeus Mozart’ın doğduğu kent olan Salzburg, bulundurduğu kiliseler, kaleler ve saraylar ile görülmeye değer bir kültür merkezidir.

THY Avusturya uçuş noktaları için tıklayınız


View larger map

Bir önceki yazımız olan Almanya (Germany) başlıklı konuda almanya, berlin ve frankfurt hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>