Gürcistan’a gidecek yolcular için bir bilgilendirme

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, (SHGM) Gürcistana seyahat edecek yolcuların ülkeye girişte ilaç ve benzeri tıbbi veya kimyevi maddeler bulundurulmasının bazı sıkıntılara neden olduğu gerekçesiyle bir açıklama yayınladı.

Yapılan açıklamada:

Dışişleri Bakanlığı tarafından Gürcistan’a giriş yapan vatandaşlarımızın yanlarında bulundurdukları ilaç ve benzeri tıbbi ve/veya kimyevi maddeler konusunda Gürcistan mevzuatı dolayısıyla bazı sıkıntıların yaşandığı belirtilerek, kamuoyuna bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlarla ilgili bilgilendirme yapılması istenmiştir.

Bu kapsamda, Gürcistan’a gidecek yolcuların herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmaması ve yaşanabilecek mağduriyetlerin önüne geçilebilmesi amacıyla özel kontrole tabi malzemelerin listesi ve ithalat/ihracat izin belgeleriyle ilgili kurallar aşağıdaki linkte sunulmuştur.

Gürcistan’a seyahat edecek yolcuların bu kurallara dikkat etmesi, ülke girişlerinde sorun yaşamamaları açısından önem arz etmektedir.

Kamuoyuna Duyurulur…

 

YÖNETMELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>