Kopenhag Havaalanı

Burada Copenhagen Airport (CPH), iletişim bilgilerini, havaalanı transferi gerçekleri, havaalanı tesisleri ayrıntıları ve nasıl oraya gidilir de dahil olmak üzere Kopenhag Havaalanı gerekli bilgileri bulacaksınız.

[stextbox id=”info” caption=”Havaalanı bilgi” float=”true” align=”right” width=”250″]Code: CPH
Adres:
PO Box 74, Lufthavnsboulevarden 6, 2770 Kastrup, Danimarka
Yer:
Havaalanı Kopenhag merkezindeki 8km (5 mil) kuzeyinde yer almaktadır.
Terminalleri sayısı: 4 Ülke kodu: 45
Telefon:
3231 3231.
Bölge: GMT +2:00[/stextbox]

Havaalanı haberler:
Yeni terminal, 2010 yılının Ekim ayı sonunda açılmıştır

Yol tarifi:
Kopenhag, havaalanına, E20 karayolu ulaşılabilir. Havaalanı çevresinde çalışan Kystvejen sahil yolu, Dragør Öresund otoyoluna bağlanır. Öresund Köprüsü, İsveç Malmö yakınlarındaki ve Danimarka bağlanır ve İsveç’te hedef havaalanına ana güzergah olan bir otoyol köprü.

Bilgi:
Bilgi Danışma masaları (tel: 3231 2448) 2 ve 3 Terminali Geliş ve transit salonlarında bulunan ve Terminal 3 bir ziyaretçi merkezi bulunmaktadır.

Toplu Taşıma araçları

Toplu taşıma raylı:
Tren , Danimarka ve İsveç diğer yerlerinden çok sayıda (tel: 7013 1415; gibi: doğrudan Kopenhag Merkez İstasyonu yüksek hızda DSB trenler (12 dakika yolculuk süresi) vardır www.dsb.dk ). Terminal 3 tren istasyonu bulunmaktadır.

Metro: Metro (tel: 3311 1700 www.m.dk ) uzantısı (hat M2), ayrıca şehir merkezine (yolculuk süresi: 14 dakika) bağlar . Terminal 3 metro istasyonu da yer almaktadır.

Toplu taşıma yol:
Otobüs: Birçok otobüs, 5A, 35 ve 36, havaalanından şehir merkezine (yolculuk süresi yaklaşık 55 dakika) ve ötesinde çalıştırın. Gece otobüs 96N Terminal 3 Rådhuspladsen çalışır. Uzun mesafe destinasyonlar Danimarka ve İsveç hem de bir dizi operatörleri tarafından sunulmaktadır. Movia Daha fazla bilgi için (tel: 3613 1415; www.movia.dk ).

Taksi: Taksiler Terminal 1 ve 3 Geliş alanlar dışındaki saflarından hazır.

Terminal tesisleri

Para:
Bankalar Terminal 2 ‘de yer almaktadır. Büroları de Terminal 2 ve 3 değiştirebilir ve tüm terminallerde ATM’ler vardır. Bir postane Terminal 2 ve 3 arasında yer almaktadır. Kablosuz İnternet terminallerinde birçok noktada mevcuttur ve self-servis internet kafelerden bir dizi Terminalleri 2 ve 3 transit alanları bulunabilir.

Yemek:
Havaalanında restoranlar, barlar ve kafeler bol vardır.

Alışveriş:
Alışveriş birçok duty-free mağazaları ile bol miktarda bulunur. Bir ön-sipariş ve pick-up servisi ( www.buy-fly.dk ).

Bagaj:
Sol bagaj tesisi (tel: 3231 2360) Terminal 2 ve 3 arasında bulunan ve otopark P4 self-servis dolap da vardır. Kaybolan ve ofis (tel: 3231 2284) Terminal 2 bagaj tesiste mevcuttur.

Diğer:
Transfer Hotel’de duş ve sauna imkanları bulunmaktadır. Terminal 2 de çocuklar için bir oyun alanı yer alır; en tuvaletler bebek değişikliği tesisleri ile donatılmıştır. Terminal 2 de 24 saatlik bir dua odası ve dinlenme alanı bulunmaktadır. Terminal 2 de gençler için bir lounge alanı bulunmaktadır.

Havaalanı tesisleri

Konferans ve iş:
Hilton İş Merkezi (tel: 3244 5208; www.hilton.co.uk ) Terminal 3, dördüncü katta bulunan ve VIP odası toplantı odası, 50 delege kapasiteli bir konferans salonu, dokuz adet toplantı odası vardır . Çeşitli havayolları ve işleme ajanları da Terminal 2 ve 3 executive lounge, iş imkanları sağlamak .

Engellilere uygun:
Havaalanına boyunca fiziksel olarak erişilebilir ve tuvaletler tekerlekli sandalye ile erişilebilir. Engelli yolcular, havayolu onların ihtiyaçlarını önceden bilgilendirmek için talep edilmektedir. Engelliler için park yeri (: 3252 8300 tel) da mevcuttur. İndüksiyon döngüler transit salonlarında donatılmış ve ayrılmış oturma kullanılabilir.

Otopark:
Havaalanı 10.500 alanlarda kısa, orta ve uzun vadeli otoparklar bulunmaktadır. P1, P2 ‘ekonomi artı park yeri sunmaktadır Terminal 1, hizmet premium otomobil parkı. Ucuz alanlarda P5, P9, P10 ve P12 bulunabilir P4, P6, P7 ve P8, Terminal 2 ve 3 hizmet en üst fiyat iş otoparklar. Ekonomi park terminalleri (ücretsiz geçiş otobüslerinin sağlanmaktadır) biraz daha fazla, P15 ve P17 mevcuttur. Havaalanı park ofis Terminal 2 ve 3 arasında bulunan ve 24 saat (tel: 3252 8300) açıktır.

Araba kiralama:
Avis, Budget, Europcar, Hertz ve Sixt Terminal 3 masaları ise Avis, Europcar, Hertz, iç Terminal 1 ofisleri var.

Havaalanı otelleri

Kopenhag Havaalanı’nda çok sayıda otel vardır. Dış Hatlar Geliş salonunda bir otel rezervasyonları masası mevcuttur.

Hilton Copenhagen Airport Hotel
Hilton Copenhagen Airport Hotel, havaalanında yer alır ve Terminal 3 üstü kapalı bir yürüyüş ile ulaşılabilir. Otel, yemek, spor ve iş imkanları, bir dizi vardır.
Telefon: 3250 1501.
Web Sitesi: www1.hilton.com

Park Inn Copenhagen
Park Inn Copenhagen, Kopenhag Havaalanı’na 1,6 km (1 mil) içinde. Otel, ücretsiz otopark, fitness merkezi ve konferans olanakları sunar
Telefon: 3287 0202.
Web Sitesi: www.rezidorparkinn.com

Quality Hotel Dan
Quality Hotel Dan Kopenhag Havaalanı’na 1,6 km (1 km) içinde yemek ve fitness olanakları sunmaktadır.
Telefon: 3251 1400.
Web Sitesi: www.choicehotels.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>