Milas-Bodrum Havalimanı

Milas-Bodrum Havalimanı (IATA: BJV, ICAO: LTFE) Muğla ilinde Bodrum ile Milas ilçeleri arasında bulunan uluslararası bir havalimanıdır.
Beton kaplamalı 3000×45 bir adet pisti vardır.1997 yılında şu anki iç hatlar hizmet binası ile açılan havalimanı, kısa zamanda içerisinde biriktirdiği potansiyel ve çevre turizm merkezlerindeki katkılardan dolayı kısa zamanda yenileme çalışmasına girmiştir. 1998 yılında Cumhuriyetin 75. yılı için yapılan ve halen kullanımda bulunan dış hat terminalinin yapımı ile Türkiye’nin en önemli havalimanları arasında girmiştir. Yıllık uçak ve yolcu artışının %13 seviyesinde olduğu havalimanı gün geçtikçe kendini yenileyen ve güçlenen dinamik bir yapıya sahiptir.
Sınırları içerisinde olduğu Milas ve Bodrum’un isimlerini alan havalimanı, bu bölgede turizm sektörüne önemli bir ivme kazandırmıştır.Ayrıca Didim, Kuşadası, Söke gibi turizm merkezlerinin de ulaşımında çok önemli bir yer tutmaktadır.
Milas Bodrum Havalimanı Uçuş bilgileri için tıklayınız
MUĞLA/MİLAS-BODRUM HAVA LİMANI
Santral: 0-252/ 523 01 01 (31 HAT)
Fax: 523 00 82

Bir önceki yazımız olan Van Ferit Melen Havaalanı başlıklı konuda Ferit Melen Havaalanı ve Van hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>