Pilot olmak isteyenlere ücretsiz planör kursu

Pilot olmak isteyen gençlerin, Türk Hava Kurumu’nun (THK) Eskişehir’in İnönü ilçesindeki Havacılık Eğitim Merkezi’nde ücretsiz verilen planör kurslarına yoğun ilgi gösterdiği bildirildi.

THK İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Başkanı Hakan Ersoy, merkezde, 16 yaşını dolduran her Türk gencine, paraşüt, yelken kanat, yamaç paraşütü, model uçağın yanı sıra, bir başka aracın çekmesiyle havalanabilen ve hava akımlarından yararlanarak uçan motorsuz hava aracı planör eğitimi verdiklerini söyledi.

Ücretsiz verilen kurslara katılmak isteyen gençlerin başvurularını, THK şubelerine yaptığını ve daha sonra genel merkezde planlamalar yapıldığını anlatan Ersoy, ’’Eğitimler esnasında öğrencilerimiz merkezimizde kalmakta yeme, içme ve eğitim ihtiyaçları THK Genel Başkanlığı’nca karşılanmaktadır. Tüm öğrencilerimize havacılığı sevdirmeyi hedefliyoruz. Havacılığı sevdirmenin yanında yaygınlaştırmak ve çocuklarımıza kardeşlik, paylaşma, kendine özgüveni bu tesislerde vermekteyiz. 2011 yılında kurumumuz tarafından yaklaşık 300 bin sertifika verildi. Bu sayının daha da artacağına inancım tamdır’’ dedi.

Ersoy, merkezde 2011 yılında 916 öğrencinin planör kurslarına katıldığını açıklayarak, ’’2012 yılında ise şu ana kadar 564 öğrencimize kurs verdik’’ diye konuştu.

airnewstimes

Bir önceki yazımız olan Binali Yıldırım, İstanbul’a 3’üncü havalimanı’nın ayrıntılarını açıkladı. başlıklı konuyu da okumanızı öneririz.

Pilot olmak isteyenlere ücretsiz planör kursu için toplam 3 yorum yapmış

 1. serkan emre Cevapla

  26 Ağustos 2014 - 20:46

  Bende katilmak istiyorum

 2. IKHLAS Cevapla

  30 Ağustos 2014 - 14:11

  Merhaba ben özbekistan vatandaşiyim IKHLAS 22 yaşindayim.Çocukluk hayalim hep pilot olmak istemişimdir.internette gezinirken sizin yayınladığınız yaziya gözüm takıldı.Allah büyükdur dedim.Ben yabancı kimlikle TÜRKİYE de pilot olma şansım varmı.

 3. Tolga Erdeniz Tamer Cevapla

  25 Şubat 2015 - 20:15

  yaş kriteri varmı acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>