Unutulmuş Eşyalar Satışa çıkıyor

Türk Hava Yolları uçaklarda unutulmuş ve yasal bekleme süresin de sahipleri tarafından alınmayan eşyaları ihale ile satma kararı aldı.

THY’nin gazetelerde yayımlanan ilana göre, THY’nin Bagaj Aksaklıkları Takip Merkezi Müdürlüğü Deposu’nda bulunan 478 adet muhteviyatlı bagaj, 537 adet bebek arabası, 32 adet tekerlekli sandalye, 14 bin 390 adet sahipsiz eşya, kapalı zarfla teklif alma sonrası açık artırma usulüyle satılacak.

Satışa konu eşyanın tahmini bedeli, KDV hariç 140 bin lira, geçici teminatı 15 bin lira olarak belirlendi. Eşyaların satışı için 6 Eylül’de teklif alınacak. Tahmini bedelin altındaki teklifler değerlendirmeye alınmayacak.

İhaleye katılacak olanların, ihale dokümanı almaları ve eşyaları görmeleri gerekiyor. İhale dokümanının bedeli 60 lira.

Yetkililer, bir uçağın seferini gerçekleştirdikten sonra, içinin kabin amiri tarafından unutulan bir eşya olup olmadığının belirlenmesi için kontrol edildiğini, yolcular tarafından unutulan bir eşya olması durumunda bunun bir tutanakla Uçak Temizlik Amirliği’ne daha sonra da kayıp eşya ofisine teslim edilerek kayıt altına alındığını belirttiler.

Bir ay süresince ofiste bekletilen eşyalar, başvuru olmadığı taktirde kayıp eşya deposuna alınıyor. Depodaki eşyalar, bir yıl olan bekleme süresinin bitiminde ihale ile satılıyor. Mevzuat gereği, satış gelirleri, 5 yıl sonra şirket hesabına aktırılabiliyor.

Yasa gereği, bulunan eşyaların 5 yıl geçmeden sahiplenilemediği, sahiplenilemediği için de ihtiyaç kurumlarına bağışlanamadığı, THY’nin de bu eşyaları 5 yıl süreyle tutacak imkanı olmadığı için satışa çıkardığı kaydedildi. Unutulmuş eşyaların satışına ilişkin ihale, yılda bir kez yapılıyor.
AA

Bir önceki yazımız olan Ünye Havaalanı 'Havacılık Yüksekokulu' Oluyor başlıklı konuda Havacılık Yüksekokulu ve Ünye Havaalanı hakkında bilgiler verilmektedir.

Unutulmuş Eşyalar Satışa çıkıyor için toplam 7 yorum yapmış

 1. kerim Aydemir Cevapla

  22 Nisan 2013 - 23:09

  Merhaba,Ankara esenboğa için yapılan ihale tarihlerini ve bilgilerini öğrenebilirmiyim, yardımcı olursanız sevinirim.

 2. ömer Cevapla

  23 Nisan 2013 - 13:02

  SLM 2. EL LAPTOP VARMI VARSA SİPARİŞ VERMEK İSTİYORUM NUMARAM BU 05469063695 ARAMANIZI BEKLİYORUM

 3. Suphan Cevapla

  05 Mayıs 2013 - 15:52

  iPhone 5. 10 Adet almak istiyorum ve .5. Adet aypet almak istiyorum sıfır lütfen bana Yardimci olursanız çok sevinirim istanbul esenlerde oturuyorum numaram
  05362918324

 4. veysal Cevapla

  05 Mayıs 2013 - 16:17

  Merhaba istanbul için ihale nerede ne zaman olacanı eşyalların 1 kişinin allmaması sonunda adet olarak açık atırıma çıkacakmı bilginizi öğrenmek istiyom

 5. savaş Cevapla

  05 Mayıs 2013 - 19:46

  bilgisayar alıcam

 6. barış Cevapla

  15 Mayıs 2013 - 11:42

  nerelerde olduğu hakkında bilgi almam gerekiyor. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

 7. Altan uran Cevapla

  11 Ocak 2015 - 18:53

  Unutulan eşyaların satıldığı dükkanda varmis adresini atarsanız sevinirim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>