ref: refs/heads/v3.0

Roma Havalimanı’na nasıl gidilir?

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir?

Roma Fiumicino Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmanın en pratik yolu trenleri kullanmak. Roma şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanına ulaşım için taksileri ve otobüsleri de kullanabilirsin.

Tren
Havalimanından Termini istasyonuna gitmek için yarım saatte bir kalkan Sabina-Fiumicino (FR1) hattındaki trenleri kullanabilirsiniz. Sabah 6’dan gece 12’ye kadar trenle havalimanı ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Trenle şehir merkezine gitmek için iki seçeneğinizin var. Bunlardan birincisi, Leonardo Express ile Termini istasyonuna gitmek. Diğeri seçenek ise FR1 olarak bilinen normal trenlerle, Trastevere ve Tiburtina istasyonuna yolculuk yapabilirsiniz.  Roma nasıl gidilir nerede kalınır ne yenir?

Otobüs
Roma Fiumicino Havalimanı’na otobüsle gitmek için Cotral otobüs hattını, Terravision otobüslerini, SITBusShuttle’ı, Atral ve T.A.M gibi özel servisleri tercih edebilirsiniz.

Bütçeniz kısıtlıysa ve Pass Card’da alacaksanız, zemin kattaki bölümlerden hareket edecek olan belediye otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Taksi 
Roma şehir merkezine gidebilmek için en pahalı seçenek hiç kuşku yok ki taksi. Uçaktan iniş yapıp, çıkış yaptığınızda onlarca İtalyan taksicinin sizi beklediğini göreceksiniz. Ancak buradaki taksilerin renkleri beyaz ve biraz da pahalı.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.