Türk Hava Yolları Kayıp Eşya Prosedürleri

Kayıp Bagaj :
Bagajı çıkmayan yolcularımız aynı gün varış salonunu terketmeden İstasyon Kayıp ve Bulunan Eşya Ofislerine;
Seyahat bileti,
Bagaj etiketi,
Kimlik (Hüviyet, pasaport),
ile müracaat ederek Kayıp Bagaj Raporu (PIR) tutturmalıdır. WorldTracer sisteminden tutulan Kayıp Bagaj Raporu ile bagajın araştırması başlatılmış olur. Bulunan bagajın en kısa süre içinde yolcuya teslimi ücretsiz olarak sağlanır. İlk beş gün kayıp bagajın araştırılması İstasyon Kayıp ve Bulunan Eşya Ofislerinin sorumluluğundadır.

İlk beş gün içinde bulunamayan bagajlar için;
PIR,
Bagaj etiketi,
Seyahat bileti,
Kimlik,
Talep formu,
temin edilerek dosya Bagaj Aksaklıkları Takip Merkezi Müdürlüğü’ne gönderilir. Burada yapılacak olan 1 aylık arama süresi içinde bulunamayan kayıp bagaj dosyaları tazminat işlemi için Sigorta birimine yönlendirilir.
Hasar-Eksik :
Bagajın hasarı anında fark edilecek (teker veya kulp kırılması, yırtılması ve içinde eşya eksilmesi) türden ise aynı gün varış salonunu terk etmeden İstasyon Kayıp ve Bulunan Eşya Ofislerine;
Seyahat bileti,
Bagaj etiketi,
Kimlik,
ile müracaat edilerek hasarlı bagaj ve/veya eksik eşya raporu tutulur. Anında fark edilemeyen hasar ve eksik olayları için; seyahat tarihinden itibaren yedi gün içinde bizzat veya taşıyıcıya yazılı müracaatta bulunulması gerekmektedir.
Geç Teslim :
Aksaklık nedeniyle bagajını geç teslim alan yolcularımız, bagajlarını teslim aldıkları tarihten itibaren yirmibir gün içinde taşıyıcıya bizzat veya yazı ile müracaatta bulunmalıdırlar.
Kendi adına bagaj etiketi ibraz edemeyen yolcularımıza karşı hiçbir sorumluluk kabul edilmez. Check-in işlemleri sırasında size verilen isim etiketini eksiksiz olarak doldurduktan sonra bagajınızın üzerine takmayı unutmayınız.

İrtibat:
Bagaj Aksaklıkları Takip Merkezi Müdürlüğü
Adres:
Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali IML3247 Asma Kat Yeşilköy Posta Kodu:34149
Telefon: +90 212 444 0 849 – Dahili :15474
Faks: +90 212 463 23 87
E-Posta: bat@thy.com
İstanbul Kayıp ve Bulunan Eşya Ofisi
Telefon: +90 212 444 0 849
Ortaklığımız seferlerinde meydana gelen bagaj aksaklıklarında WorldTracer sistemi kullanılmaktadır. Ayrıca, kayıp bagajların takibi internetten yapabilmek için lütfen tıklayınız.

Gelen arama terimleri:

  • turk hava yolları kayıp esya
  • BAT@THY COM
  • thy uçakta unutulan eşya
  • bat@thy com mail
  • thykayıpeşya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CAPTCHA (Şahıs Denetim Kodu) Resmi

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>