Uçak Yolculuklarında Mutlaka Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlk defa uçak ile seyahat edecek olanlar nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda fikir sahibi olmak isteyebilir. Aslında uçak seyahatinin otobüs ya da tren seyahatlerinden çok farklı olmadığını belirtebiliriz. Hem konforlu hem de güvenli bir şekilde seyahat etmek için bazı hususlara dikkat edilmesinde fayda olacaktır.

Uçak Bileti Satın Alma

Öncelikle uçak bileti satın alma işlemini son ana bırakmanızı önermeyiz. Olabildiğince erken tarihte biletinizi almanız durumunda daha uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz ve aynı zamanda seyahat planlamanızı da daha sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz. Pegasus internet sitesi üzerinden bilet almanız durumunda ise ayırdığınız bütçeden hatırı sayılır oranda tasarruf yapma şansınız olur. Çünkü hem yurtiçi hem de yurt dışı seyahatlerde yıl boyunca en uygun fiyatları sunan Pegasus oluyor.

Bagaj Hazırlığı

Uçak seyahatlerinde yanınıza 2 şekilde bagaj alma şansınız oluyor. Yolcu bagajı olarak adlandırılan bagajda bavulunuzun en fazla kaç kg olacağı, hangi havayolu firmasını seçtiğinize bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Genellikle 15 kg – 20 kg arasında olduğunu söyleyebiliriz. Kabin bagajı olarak adlandırılan ise el bagajıdır ve bunun da çok büyük olmaması gerekiyor. Yaklaşık olarak 8 kg dolaylarında olan kabin bagajına izin verilir. Eğer daha ağır bagaja sahipseniz ek ücret ödemeniz gerekebilir.

Check-in

Uçak biletini satın aldıktan sonra mutlaka check-in işleminizi de yapmalısınız. Bunun için de karşınızda 2 farklı seçenek bulunuyor. Bunların ilki işlemi internet üzerinden online olarak yapmanızdır. Özellikle Pegasus tercih edildiğinde online olarak birkaç dakika içerisinde bu işlemi yapmanız mümkün oluyor. Dolayısıyla uçuş gününde havaalanına check-in işlemini yapmak için saatlerce önce gitmenize gerek kalmıyor.
Pegasus internet sitesine tıkladığınızda ilgili sayfa üzerinden dakikalar içerisinde bu işlemi yapmak, size ciddi oranda bir zaman kazandıracaktır. Eğer havaalanından işlem yapmayı tercih ederseniz uçuş saatinizden 45 dakika önce check-in işlemini yaptırmanız gerektiğini hatırlatalım. Beklenmedik bir durum gelişir ve geç kalırsanız uçuş yapmanız mümkün olmayabilir. Dolayısıyla check-in işleminin son derece önemli olduğunu belirtmek gerekir.

Uçağa İlerleme

Havaalanına gittiğinizde ilk defa uçak ile seyahat edecek olanlar için durum çok karışık görünebilir. Bu konuda stres yaşamanıza hiç gerek yok. Uçak biletinizin üzerinde, uçağa hangi kapıdan bineceğinize dair gerekli tüm bilgiler yazıyor. Hem kapı numarasını hem de uçuş numarasını kontrol ettikten sonra uçağa binebilirsiniz. Kapı açıldığında görevliler kimlik kontrolü de yapıyor. Aklınıza takılan bir soru olduğunda ya da doğru kapı numarasına ilerlediğinizden emin değilseniz görevlilerden yardım alabilirsiniz. Uçağa binmeden önce yolcu bagajınızı teslim etmiş olmanız gerektiğini de hatırlatalım.

Uçak Yolculuğu

Tüm bu süreçler geride kaldıktan sonra artık uçak ile seyahat etmenin keyfini siz de yaşayabilirsiniz. Zamanında havalanan ve zamanında varan Pegasus uçuşları tercih edildiğinde bu konforu çok daha üst seviyede yaşamanız da mümkün olacaktır. Uçuş gününde vücudu sıkmayan, rahat kıyafetler giymeye, su tüketiminin az olmamasına dikkat etmenizi öneririz. Elbette tüm uçak seyahatlerinde uçuş öncesinde uyulması gereken kurallar da bulunur. Bu kurallara da mutlaka göz atmalısınız. Bu sayede konforlu ve güvenli bir seyahat süreci yaşamanız mümkün olacak.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.